Co je u nás nového?

 • Nové fotky, výsledky výstav.

  25.09.2021
  MVP Wroclaw, PL – rozhodčí Dragan Ristic, SRB – BLUMI poprvé ve třídě šampionů V1, CWC, CACIB, Nejlepší fena, BOS a kvalifikace na Cruft’s!

  25.09.2021
  Oblastní výstava Praha, CZ – rozhodčí Zdenka Jílková, CZ – DENVER ve třídě dorostu VN1 a v nadupaných závěrečkách si vybojoval krásné umístění v TOP5 na BEST IN SHOW DOROST!

  DENVER – semifinalista BIS dorost
  Titul Světová naděje pro Dreamie!

  29.09.2021
  MVP Brno, CZ – rozhodčí MVDr. Gabriela Ridarčíková, SK – BLUMI v mezitřídě V1, CAC

  30.09.2021
  WDS Brno, CZ – Světová výstava FCI – rozhodčí Rony Doedijns, NL
  Na tuto výstavu jsem Blumi hlásila rok dopředu (na jiného rozhodčího), dorostence později… Po změnách rozhodčích jsme nenašli, že by nový rozhodčí někdy belgičáky posuzoval… takže jsme jeli s nahatou Blumi a děsivým očekáváním 🙂 Posuzování bylo velmi přísné, což by nevadilo, ale pro mě bohužel nečitelné, nebylo možné vysledovat preference pana rozhodčího. Kondice téměř automaticky snižovala známku, vady ve stavbě těla ne…
  Ale i takový je svět výstav 🙂 Kompletní výsledky WDS můžete vidět zde.
  DREAMIE – VN1, Světová naděje!!! Dreamka zachránila čest rodiny 💛 🙂
  DEIMOS DE ORION – N1 (Ori si nechal krásně zkontrolovat zoubky, varlátka, ale pak si chytl do tlamy vodítko a začal se přetahovat… bohužel nebylo možné posoudit pohyb a tedy si oprávněně odnesl jen nadějnou, i když z toho měl zaručeně největší zábavu ze všech… 🙂 )
  BLUMI – naposledy v mezitřídě a nahatá si odnesla VD2 🙂 Tatínek naší Blumi – IntCh. INKY ICEBERG alias Dakota „Bergas“ vyhrál CAC, CACIB, Světový vítěz a BOB, posíláme do Litvy moc gratulací! Moc ráda jsem ho po 2 letech zase viděla.

  DREAMIE – Světová nadějě, 6,5 měsíců

  03.10.2021 – náš B vrh oslavil své druhé narozeniny! Vše nejlepší naši milovaní!!!

  BAZZY
  BATOU – „Dexter“
  AIRIN TENGU
  Donquel – „Dante“
  Dolomiti – „Didi“

  Nové fotky má: Airin Tengu, společnéBazzyBatouDonquel,  DolomitiDenver a Dreamie

 • Aprilka čeká štěňátka!

  Aprilka byla na sonu a má potvrzenou březost, tedy se koncem října budeme těšit na štěňátka! Více na stránce Štěňátka.

 • Blumi válí – canisterapeutická zkouška, 3 šampionáty, selekce, dále info z několik výstav a mnoho fotek!


  Blumi složila canisterapeutickou zkoušku a může se pyšnit certifikátem canisterapeutického psa! Zkouška byla velmi náročná, dlouhá a Blumi byla moc šikovná, slyšet slova chvály a obdivu při takové zkoušce bylo úžasné…. jsem na ní moc hrdá.
  Dále se zůčastnila dalších výstav, dokončila titul Champion ČR a Champion ČMKU! Ze Slovenska nám také dorazil diplom Champion SK!

  Blumi – CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOS
  Denver – VN1

  04.09.2021 – NVP Olomouc, rozhodčí Olga Dolejšová, CZ – V1, CAC

  28.08.2021 – MVP Ml.Boleslav, rozhodčí Anna Kochan, PL
  Blumi – V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOS
  Denver – velmi nadějný 1

  Víkend 10.-12.09.2021 jsme strávili v Horce nad Moravou, na Klubových výstavách našeho klubu KCHBO. V pátek Blumi nastoupila na povahový test a splnila ho na 100 bodů, tedy na plný počet, bez reakce na střelbu.

  Výstav se zúčastnili naši 3 nejmladší z D vrhu ve třídě štěňátek, dále Blumi a Bianca se šla ve svých 13,5 letech také ukázat <3 Posuzovat přijela paní Michele Bidault z Francie a Tom Roozen z Holandska, posuzování bylo obzvláště v neděli velmi přísné a jsem s našimi výsledky moc spokojená.
  DORLEY – oba dny velmi nadějný 1
  DEIMOS DE ORION – oba dny velmi nadějný 2
  DREAMIE – oba dny velmi nadějná 1, Nejlepší štěně a v sobotu také BEST IN SHOW ŠŤENĚ!
  BLUMI – V1, CAC, ČKŠ a druhý den VD1 v mezitřídě (Blumi se rozhodla, že s přicházejícím podzimem chlupy nepotřebuje a nahodila svojí bikiny kondici 😀 )
  BIANCA – oba dva dny V1 ve třídě čestné

  Deimos de Orion
  Dorley
  Dreamie

  V závěrečných soutěžích chovatelských skupin se nám dařilo naprosto neskutečně… Po úspěchu v Ml.Boleslavi jsem nečekala, že by se to mohlo opakovat… Nastoupili jsme ve složení Blumi, Dreamie, Deimos de Orion a Dorly, a tuto soutěž v sobotu vyhráli (Tom Roozen) a v neděli jsme byli na druhém místě (Michele Bidault)!
  Měli jsme neskutečnou radost a velmi si toho vážím… Moc děkujeme nejen rozhodčím za krásná slova a výsledky, paní Michele Bidault také za slzy dojetí při posuzování naší Bianečky… a majitelům našich odchovů za účast a trpělivost při čekání na závěrečky!

  Blumi + poháry ze soutěží Chov.skupin
  Bianca – 13,5 let

  Protože měla Blumi splněné všechny podmínky aby mohla nastoupit a zkusit získat selekci (podmínky jsou HD A, ED 0/0, platné vyšetření očí, výbornou z klubovky a povahový test nad 80b.), tak jsme to i přes vylínání zkusily… a k mé ohromné radosti Blumi selekci, tedy výběrovou chovnost, získala a může se nyní pyšnit nejen tituly, ale také písmenkem „s.“ před jménem… s. JCh. Ch. BLUE BLUMA BriBiaDai… <3

  Do Horky se za náma přijeli podívat majitelé Arnyho, Mii a Deana! Děkuji, moc ráda jsem Vás viděla!

  19.9.2021 se konala Krajská výstava psů v Rychetech, které se účastnil Dorley, poprvé ve třídě dorostu. Od paní rozhodčí Alexandry Grygarové si odnesl krásný posudek a známku velmi nadějný 1 a v závěrečných soutěžích vyhrál resBEST IN SHOW DOROST všech plemen, pod panem Miroslavem Václavíkem! Moc gratulujeme 🙂

  Nové fotky má: BlumiAprilDaimeBiancaspolečnéBazzyBatou, Amia Kappa, Ascii Arny, Donquel, Dean, Dracon, Dolomiti, Du Gui, Denver, Dorley, Deimos de Orion a Dreamie

  Batou „Dexter“ na obranách
  Daime a Aprilka
 • Máme nakryto!

  Aprilka (s.r. s. IntCh. APRIL BriBiaDai, HWT Ts.) byla krytá ve Francii psem
  s.r. JULES CESAR de la Foret d’Olifan!
  Více informací brzy…

 • Speciální výstava KCHBO, Kela složila DWD, DUOCACIB…

  07.08.2021 se konala v Mladé Boleslavi Speciální výstava našeho klubu KCHBO, kterou přijeli posuzovat rozhodčí Daniel Juif z Francie a Rui Alves Monteiro z Portugalska. Byl to náročný den, ale stálo to za to! Dopadli jsme krásně!
  BLUMI – mezitřída – V1, CAC, ČKŠ, Vítěz speciální výstavy (VSV), BOB!!!
  DREAMIE – tř. štěňat – VN1
  DENVER – tř. štěňat – VN1, Nejlepší štěně, BEST IN SHOW štěně!!
  DOLOMITI – tř. štěňat – VN2

  BLUMI – V1, CAC, ČKŠ, Vítěz Speciální výstavy a BOB!!!

  V závěrečných soutěžích chovatelských stanic jsme historicky poprvé nastoupili ve složení BLUMI + DREAMIE + DENVER (2 matky, 2 otcové – 1 mladá fenka a 2 štěňátka… dost troufalé nastoupit mezi velké chovatelské stanice s dospělými psy…. ale tak cílem nebylo vyhrát, ale mít radost z toho, že už můžu svou CHS také takto prezentovat 🙂 ) a jaké bylo naše překvapení a obrovská radost, když ve veliké konkurenci 7 CHS jsme nakonec vyhráli 2.místo!!!

  DENVER – BEST IN SHOW štěně
  DREAMIE – VN1
  DOLOMITI – VN2

  Na výstavu za námi dorazil fandit a nasát výstavní atmosféru také DORLEY se svojí rodinou a přijela pozdravit Romča s Kelou, která ta mohla pozdravit hned 4 svá štěňátka z D vrhu. Všem moc děkuji za účast a rozhodčím za krásná slova a nádherné výsledky! BOB ze Speciální výstavy pro mladičkou Blumi od francouzského specialisty na plemeno nám udělal obrovskou radost, vážíme si toho! Pro „D“ štěňátka to byla první výstava a jsem na ně na všechny moc hrdá. Známka velmi nadějná, kterou všichni získali rozhodně nebyla automatická… Přátelé, děkuji!

  08.08.2021 složila AKELA BLUEBERRY s Romčou další DogDancingovou zkoušku, tentokrát DwD1 (Dances with Dogs) a to na výborně! Rozhodčí: A.Smolíková + A.Špalková. Gratulujeme!

  AKELA BLUEBERRY BriBiaDai
  DU GUI BriBiaDai

  V týdnu jsem s Dainkou navštívila DU GUI a její velkou psí i lidskou rodinu. S paničkou mi ukázaly jak jsou šikovné ve výcviku – taky aby ne, když na vysvědčení ze štěněcí školky měla samé jedničky! 🙂 Je to přátelská, veselá nekonfliktní krásná holčička s velkou chutí do práce.

  Poslední víkend jsem strávila s Blumi v Brně na DUOCACIBu. Kromě výstavy jsme stihly návštěvu ZOO a také se za námi na výstavu přišel podívat Deimos de Orion s paničkou, zjistit jak to na výstavách chodí a pozdravit se se spoustou nových lidí, nových pejsků… je parádní, přátelský, otevřený, prostě božan. A tady jsou naše výsledky… 😉

  14.08.2021 – MVP Brno, CZ, rozhodčí Katarzyna Fiszdon, PL – V2, res.CAC
  15.08.2021 – MVP Brno, CZ, rozhodčí Milan Krinke, CZ – V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOB

  Blumi – CAC, CACIB, BOB – MVP Brno
  DEIMOS DE ORION BriBiaDai

  Nové fotky má komplet „D“ vrh, Blumi, April, Daime, Bianca, společné, Bazzy, Batou a Caym.

 • Stránka a galerie „D“ vrhu, plánovaná štěňátka.

  Konečně jsme přidali stránku a také galerii D vrhu, kam postupně přidáme fotky z nových domovů a mých návštěv.

  Plánujeme štěňátka na podzim 2021, více informací brzy.

 • Po delší době novinky… 🙂

  Blumi po COVIDové pauze naskočila do výstavního kruhu a myslím, že poměrně úspěšně 🙂
  31.07.2021 – MVP Klatovy, rozhodčí Milan Krinke, CZ – V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOB
  17.07.2021 – NVP Ml.Boleslav, rozhodčí Miroslav Václavík, CZ – V1, CAC, Národní vítěz, CAC ČMKU, BOB
  11.07.2021 – MVP Nitra, rozhodčí Alexandra Grygarová, CZ – V1, CAC, resCACIB
  10.07.2021 – MVP Nitra, rozhodčí Tijana Konrad, RS – V1, CAC, resCACIB
  09.07.2021 – MVP Nitra, rozhodčí Naděžda Střalková, CZ – V1, CAC, CACIB, BOB
  08.07.2021 – MVP Nitra, rozhodčí Davor Javor, HR – V1, CAC, CACIB, BOB
  26.06.2021 – MVP Brno, rozhodčí Rafal First, PL – V1
  05.06.2021 – MVP Brno, rozhodčí Ivana Němečková, CZ – V1, CAC, resCACIB
  04.06.2021 – NVP Brno, rozhodčí Leoš Jančík, CZ – VD1

  Caym byl na RTG a dopadl moc pěkně – HD B, ED 0/0, OCD neg., SA neg., LTV 0, L7, máme radost!

  Dante odjel do svého nového domova, kde se ho nemohli dočkat a ač to bylo pro všechny velmi těžké loučení, má se parádně a to nejvíc… <3 Viděli jsme se s dalšími "D" štěňátky, máme spoustu nových fotek a já moc děkuji všem majitelům za to, jak nám dávají vědět jak se naše děcka mají… a mají se parádně a jsou moc fajn.

 • Videa „D“ vrhu.

  Nahráli jsme další videa štěňátek našeho „D“ vrhu.

 • Caym má narozeniny!

  Vše nejlepší přejeme našemu jedináčkovi k prvním narozeninám <3

  Naše nejmladší, Blumi, nastoupila na bonitaci KCHBO, včetně zkráceného povahového testu (díky Covid šílenství). Stala se chovnou fenou, bez reakce na střelbu a jako mimořádnou přednost má uvedenou povahu 🙂 Neskromně souhlasíme a děkujeme…

  Nové fotky má Aira a Bazzy.

  Bazzy 19m

  Na naše nejmladší Déčka jsme nezapomněli, jen aktuálně nestíhám… Od majitelů mám fotečky z nových domovů, moc děkuji! A já mám ještě ke zpracování nějaká videa, fotky když nás přijel navštívit Denver, fotky z návštěvy u Caymíčka…

 • Štěňátka jsou v nových domovech.

  Přidali jsme  fotky z věku 7,5 týdnů – ze socializačního výletu na pasení oveček, portrétky od Karolíny Kopcové a další naše fotky… Dorley, Dean a Donquel z věku 8týdnů a Dean z 9,5 týdnů. Udělali jsme si poslední socializační výlet do Jaroměře a postupně nám štěňátka odešla do nových domovů… Vždy je mi to velmi líto, ale věřím, že jsem vybrali ty nejlepší rodiny a budou se mít krásně. Donquel u nás v Praze čeká na svůj odjezd do Polska, kde na něj již jeho rodina netrpělivě čeká… <3

  Již teď můžu poděkovat našim majitelům „Dček“ za krásnou zpětnou vazbu a fotky!

  Štěňátka mají od Genomie již svůj DNA profil a také DNA ověřený původ. Díky tomu, že Heros má nové výsledky zdraví – SDCA1 + SDCA2 + MD = vše bez mutace, tedy N/N a Kela má tyto výsledky již z dřívějška a máme ověřený původ, celý „D“ vrh je na tyto nemoci také N/N čistý, po rodičích. Máme radost.

 • Dainka slaví 11.narozeniny!

  Vše nejlepší přejeme! <3

 • Novinky od šťěnátek!

  Přidali jsme  fotky z věku 7 týdnů – seznamování s králíky, prasátkem, koněm, seznámení s dogfitness, čuchací kobereček a jejich dovádění a hraní 🙂

  Štěňátka mají za sebou kontrolu paní veterinářkou, dostali čip, první očkování, odebrali jsme jim DNA na ověření původu. Mají hotové vyšetření očí na dědičné oční vady (vyšetřená byla opět i maminka Kela) a všichni jsou zdraví 🙂

  A tady jsou naše finální jména „D“ vrhu 🙂
  sv.modrý – DEAN
  tm.modrý – DENVER
  černý – DEIMOS DE ORION
  žlutá – DREAMIE
  tm.zelený – DOLOMITI
  červený – DRACON
  fialový – DONQUEL
  sv.zelený – DORLEY
  sv.růžová – DU GUI

  Nové fotky nám dorazily také z Finska!
  Moc děkujeme majitelům za zaslání – Becca – 1,5 roku.

 • Fotky „D“ vrhu z věku 6 týdnů.

  Přidali jsme mnoho fotek z věku 6 týdnů – ze socializace, individuální portrétky a fotky z jejich nekonečných her 🙂

  Štěňátka krásně rostou, jsou krásní v typu s nádhernými výrazy. V povaze jsou zvědaví, přátelští, draví… Máme z nich velkou radost! Mají za sebou výlet na nádraží, výlet do Hornbachu, spoustu dalších návštěv, další preventivní odčervení…

 • Vše nejlepší!

  Bianca slaví 13.narozeniny! Přejeme jí hlavně nadále hodně zdraví a spokojenosti! <3

 • Přidána videogalerie „D“ vrhu!

  Nahráli jsme mnoho videí do videogalerie „D“ vrhu.

  https://youtu.be/9L0aOqn_VDg
  „D“ vrh ve věku 5 týdnů s Blumi 🙂
  https://youtu.be/jZKUe8bvN7M
  Video z první socializace „D“ vrhu.
 • Štěněcí novinky 🙂

  Štěňátka krásně rostou, řádí, okusují, poznávají svět. Setkávají se s lidmi různého věku – od dětí různého věku až po seniory, kromě maminky Kely, borderteriérky Tary si už hrají také se sestřenicí Blumi, která je bezvýhradně miluje, i když už jí začínají kousat a zlobit…
  Aktuálně dostávají jídlo 3x denně (ráno granule Acana puppy s kozím mlékem a po zbytek dne syrové – „BARF“ a pravidelně (a hodně) pijí mlíčko od Kely, která je vzornou maminou. Mimo dávku už také dostali svá první kuřecí křídla, aby zjistili, že některé jídlo nejde ulízat či zhltat 🙂
  Každý den jsou ve venkovním výběhu – stále dle počasí, ale zima jim rozhodně není, do boudičky si nezalezou, raději chrní na dekách okolo boudy… Doma jsou zase součástí běžného chodu domácnosti, kde hraje samozřejmě televize, používají se běžné spotřebiče typu vysavač, mixer… Největší novou zkušeností pro ně byl první socializační výlet – autem jeli do Jaroměře, kde postupně ťapkali do zverimexu SUPERZOO – děkujeme personálu za super přístup a mazlení :-), tedy poprvé na vodítku, poprvé mimo domov, divné pachy, nové zvuky, malí hlodavci v teráriích a také provoz na přilehlých silnicích… Jsou skvělí 🙂

  Přidali jsme fotky z věku 5 týdnů a brzy přidáme také nějaká videa.

 • Nový zdravotní výsledek!

  Dorazil nám další výsledek testu z Genomie pro Kelu – tentokrát jsme testovali degenerativní myelopatii (DM) a výsledek je N/N – tedy bez mutací.
  Znamená to, že nejen Kela, ale ani žádný její potomek tímto nemůže onemocnět.
  Stejně tak jako nemůže ona ani její potomci onemocnět již dříve testovanou ataxií typu SDCA1, SDCA2 a kardiomyopatií s juvenilní mortalitou – CJM.
  Máme radost 🙂

 • Fotky štěňátek z věku 4 týdny.

  V neděli jsme udělali štěňátkům další individuální fotky a mnoho fotek z řádění ve venkovním výběhu, kam chodí vždy, když to počasí dovolí. Ve vnitřním i vnějším výběhu mají obohacené prostředí, doma kromě běžného ruchu domácnosti poslouchají také CD s různými zvuky a hrají si s novým vybavením výběhu. Poznali se s „tetou“ borderteriérkou Tarou, chodí jim jedna návštěva za druhou a vesele poznávají svět. Mají za sebou druhé preventivní odčervení a dostali také přírodní pipetky proti klíšťatům.

 • Nové štěněcí fotky.

  Přidali jsme fotky našich mimin ve věku 3 týdny do společné galerie.

 • Slavíme!

  Štěňátka z našeho „A“ vrhu slaví své již šesté narozeniny! Přejeme Vám nadále mnoho zdraví a spokojené rodiny! Majitelům patří velké díky za lásku a péči co našim štěňátkům dávají! A speciálně pro Aprílku – jsme šťastní, že jsi s námi <3

 • Štěněcí novinky 🙂

  Štěňátka se mají čile k světu, v necelých 2 týdnech měli všichni váhu přes kilo, poprvé jsme stříhali drápky a také dostali první preventivní odčervení, mají otevřená očička, poznávají svět především po čichu, ožužláváním a okusováním, začínají si hrát a vrtět ocáskem jako projev radosti 🙂

  Přidali jsme fotky ve věku 2 týdny do společné galerie.

  Tento týden je čeká první příkrm – syrové maso smíchané s kozím mlékem, první výlet ven na zahradu a další zvětšení životního prostoru a nové obohacené prostředí.

 • Nové fotky šťěnátek.

  Přidány fotky šťěnátek do společné galerie „D“ vrhu – fotky ze 3 dnů a také mazlení s Alexem 🙂

  Nové fotky má také Airin a Blumi 🙂

  A naše milované <3

 • Máme šťěňátka!

  Kele se narodilo 9 šťěnátek! Máme 7 pejsků – z toho 1 je tervueren a 2 fenečky.
  Kela je vzorná maminka, o štěňátka krásně pečuje a všichni jsou v pořádku.
  Více na stránce štěňátka.

 • Kela se připravuje 🙂

  Kela už má doma postavenou ohrádku s porodní bedničkou, kde spokojeně chrní a zvyká si. Krásně jí roste bříško a my už se na štěňátka moc těšíme!

 • Nové fotky.

  Přidány nové fotky: KelaBoreas, „s přáteli“ a „společné„.
  A jak se daří Kele? Je již v poslední třetině březosti, tloustne a vypadá velmi spokojeně 🙂

 • Kela je březí!

  Kela byla na sonu a veterinář viděl několik kuliček! Máme velikou radost! Nyní začíná Kela pomalu kynout.. 🙂 Moc se na štěňátka těšíme!

  Nové fotky mají: Aira, DexterBazzy, Blumi – z pasení na sněhu, Belami, všechny naše holky z řádění na sněhu – „společné fotky“ a sněhové běhání Blumi s kamarády Kirou a Berym – „fotky s přáteli„.
  Moc děkujeme majitelům, že nám zasílají novinky ze života našich „štěňátek“ a fotky, máme z toho vždy velikou radost!

 • Nové výsledky zdraví!

  Batou – Dexter byl také na RTG: HD B (1/0), ED 0/0, PL 0/0 a neoficiálně LTV 0.
  Posíláme majitelům do Finska moc gratulací a děkujeme!

  Tímto je „B vrh“ kompletně rentgenovaný. 🙂

 • Nové výsledky zdraví a fotky na sněhu.

  APRIL a BLUMI dorazily výsledky genetických testů z Genomie a lepší výsledky jsme dostat nemohli! Obě shodně jsou čisté (bez mutací) na CJM – kardiomyopatie s juvenilní mortalitou, DM – degenerativní myelopatie, MH – maligní hypertermie a oba typy cerebrální ataxie SDCA 1 a SDCA2!

  Dočkali jsme se sněhové nadílky a řádění na sněhu si holky náramně užily!

  Nové fotky – v galerii „společné fotky“ a v galerii „fotky s přáteli„.

 • Máme nakryto!

  I přes Covid šílenství, omezené možnosti cestovat či se ubytovat atd, se nám povedlo uskutečnit náš plán a Kela byla za ženichem ve Francii! Doufáme, že se zadařilo a budeme se těšit na štěňátka! Děkujeme majitelům Herose – Magali a Ericovi za pomoc, ochotu, podporu a pohostinnost!

  Více na stránce Štěňátka.

  Nové fotky má KelaBazzy a Caym.

 • Nové fotky.

  Přišly nám krásné zamrzlé fotky princezny Airin 🙂 Moc paničce Mirce děkujeme!

  A vánoční pozdrav poslal také Arny, děkujeme!

 • Veselé Vánoce!

  Všem našim přátelům přejeme krásné pohodové svátky v rodinném kruhu a splnění všech přání…
  Třeba se toho sněhu letos ještě dočkáme 🙂

  A vánoční pozdrav přišel i od rodiny našeho Cayma a Airinky 🙂

 • Výstavní hodnocení KCHBO – TOP-TEN 2020

  I přes nepříznivou „COVID“ situaci se mladé holky letos ukázaly na pár výstavách. Do bodování TOP-TEN KCHBO se počítají všechny CAC výstavy v ČR.

  APRIL byla vystavena pouze na klubovce a speciálce, ale díky krásným výsledkům i přes malý počet výstav obsadila krásné 5.místo v kategorii dospělá fena Groenendael!

  BLUMI byla předvedená na 5ti bodovaných výstavách, kde si nejenže splnila JuniorChampiona, získala první titul BEST OF BREED, na klubovce i speciálce od rozhodčích – specialistů na plemeno také tituly BEST OF JUNIOR, ale také díky těmto krásným výsledkům vyhrála 1.místo v TOP-TEN pro tento rok – NEJLEPŠÍ MLADÁ FENA GROENENDAEL a také NEJLEPŠÍ MLADÁ FENA CELKOVĚ! Dále pak 2.místo nejlepší mladý Groenendael a také 2.místo nejlepší mladý BO celkově!

  V soutěži Chovatelských stanic se naše CHS BriBiaDai umístila na 3.místě a to s pouhými 2 předvedenými odchovy! <3

  Děkujeme všem rozhodčím, kteří oceňují naše holky a těšíme se na setkání s přáteli v příští (snad lepší) výstavní sezóně!

 • Nové zdravotní výsledky!

  April a Blumi mají nové vyšetření očí od MVDr.Lenské – obě s výsledkem DOV prostý – bez dědičných očních vad, vše v pořádku.

  Moc děkujeme majitelům Dextra za vánoční pozdrav z Finska!

 • Nové fotky.

  Sníh u nás zatím není, tak naše výlety vypadají spíše jako podzimní… ale i tak se nám líbí 🙂
  Tento víkend to byla procházka kolem lomů Velká Amerika a Mexiko a dnes výlet na zříceninu hradu Zbořený Kostelec.

  Nové fotky: Becca z tréninku pasení a naše holky- galerie „společné„.

 • Nové zdravotní výsledky a fotky.

  Další dvě štěnátka z vrhu „B“ byli na RTG a máme radost:
  BELAMI – HD A, ED 0/0, SA neg., LTV 0, L7 a
  BOREAS – HD A, ED 0/0, SA neg., LTV 0, L7

  Přidány nové fotky: KelaDexterBazzyAirin.
  BeccaBlumi a April mají pár fotek z pasení oveček 🙂

 • Fotky z dovolené

  Přidali jsme poslední rest a to fotky z naší letošní dovolené ve Francii.
  A ať jdeme s aktuální dobou, přejeme Vám všem krásný podzim!


 • Doplňené fotky, videa a zkouška!

  Nové fotky má: Shelby, Kela, Mia, Dexter, Bazzy, Belami, Boreas, Airin, Arny, Becca, Blumi, Caym a galerie „s přáteli“ a „společné„.

  Doplněny jsou i videa našeho Cayma.

  Becca v létě splnila NHAT! Posíláme do Finska moc gratulací!

 • Nové výsledky zdraví – Blumi

  Blumi byla také na RTG a dopadla fantasticky!
  HD A, ED 0/0, OCD neg., SA neg., LTV 0, L7

 • Zdravotní výsledky Bazzy

  Bazzy má nové výsledky zdraví:
  HD 0/2, ED 0/0 + neoficiálně OCD neg., SA neg., LTV typ 3, L7

 • Becca, Kela, výstavy a Caym

  Vrh B oslavil před měsícem své první narozeniny a nyní začínají štěnátka chodit na rentgeny… Jako první byla Becca a má skvělé výsledky: HD A, ED 0/0, LTV 0, VA 0
  Posíláme do Finska moc gratulací!

  Kela v létě složila další zkoušku z dogdancingu – MD1

  Proběhlé výstavy a naše úspěchy:
  03.10.2020 Mezinárodní výstava Č.Budějovice, rozhodčí Otakar Vondrouš, CZ
  Blumi – V1, CAJC

  13.09.2020 – Speciální výstava KCHBO Horka nad Moravou, rozhodčí Jana Karhanová, CZ
  Blumi – V1, CAJC, BOJ (třída mladých)
  April – V1, CAC, ČKŠ (třída pracovní)

  12.09.2020 Klubová výstava KCHBO Horka nad Moravou, rozhodčí Meike Krug, DE
  Blumi – V1, CAJC, BOJ (třída mladých)
  April – V1, CAC, ČKŠ (třída pracovní)
  Blumi na této výstavě dokončila titul JuniorChampion CZ.

  05.09.2020 Národní výstava Olomouc, rozhodčí: Vladimír Piskay, SK
  Blumi – V1, CAJC, BOJ, BOB (třída mladých)

  15.08.2020 – Národní výstava Ml.Boleslav, rozhodčí Grzegorz Robak, PL
  Blumi – V1, CAJC (třída mladých)

  08.08.2020 – Krajská výstava Rokycany, rozhodčí Milan Krinke CZ
  Blumi – V1, Vítěz třídy mladých

  Caym má svoji stránku, brzy doplníme fotky a videa.

 • Aktualizace váznou…

  Omlouvám se za několik měsíců bez novinek, postupně zpracuji a přidám aktuality o našich odchovancích i našich holkách… 🙂

 • CAYM má nové fotky 🙂
 • Kéla má štěňátko!

  Datum narození: 29.05.2020, je to krásný velký pejsek 🙂
  Budoucí rozmazlený jedináček si užívá mléčný bar sám pro sebe a maminka Kela zaslouženě odpočívá po císařském řezu a vzorně o něj pečuje.

 • Zkouška NHAT a nové fotky!

  Blumi složila zkoušku NHAT na výborně.
  Místo: Těně, rozhodčí H.Muzikářová

  Nové fotky mají: AIRA, BLUMI, BAZZY, BELAMI a BATOU.
  Moc děkuji majitelům za zasílání fotek i informace, jak se naše štěnátka mají. Máme z toho velkou radost.
  Bazzy si po vzoru ségry Blumi také vyzkoušel pasení… vloha a nadšení mu rozhodně nechybí. 🙂
  Za fotky z pasení děkujeme kamarádce Lence.

 • Daime slaví 10.narozeniny!

  Vše nejlepší princezno naše <3

 • Kela je březí! A další novinky 🙂

  Kele byla sonograficky potvrzená gravidita. Štěňátko, které bylo vidět vypadalo v pořádku a buď s námi ostatní hrají na schovávanou a nebo taky třeba budeme mít rozmazleného jedináčka… 🙂

  Kela má také nové zdravotní výsledky z Genomie – oba druhy ataxie SDCA 1, SDCA 2 a CJM – vše N/N, tedy čisté – bez mutace. 🙂

  Nové fotky – BLUMI, AKELA a SPOLEČNÉ – z výletu kolem Koněpruských jeskyní.

  Bianca, Daime, April a Blumi – Koněprusy
  Blumi – téměř 7 měsíců

 • Bianca oslavila 12.té narozeniny!
  BIANCA Balpoa
 • Nové fotky 🙂

  Přidány nové fotky – AKELA a BECCA.

 • Vrhu „B“ je 6 měsíců 🙂

  Přidány nové fotky – BATOU a BLUMI.

 • „A“ vrh slaví 5.narozeniny!

  Všem „miminkům“ přejeme k narozeninám jen to nejlepší a hlavně zdraví! Je to již 5 let, kdy se naší Daince narodilo 8 štěňátek, uteklo to jako voda… Máme radost z každého jednoho úspěchu našeho štěňátka, největším úspěchem a radostí pro nás však je, že mají všichni do jednoho skvělé domovy! Za to patří majitelům velké díky! Bez Vás by to nešlo… Brzy zase na viděnou… 🙂

  Přidány nové fotky: AIRIN, AMIA a BAZZY Moc děkujeme!

 • Máme nakryto!

  23.+24.03.2020 byla Kela za Charonem! Více informací v sekci Štěňátka.

 • Nový web

  Byl spuštěn nový web 🙂 Za případnou zpětnou vazbu děkujeme!